Gliaudyti ir negliaudyti riešutai. Ką pirkti?

Ar kada kilo klausimai: „Kokią dalį negliaudytų graikinių arba lazdyno riešutų sudaro valgomoji jų dalis (riešutų branduoliai)? Ar gliaudyti graikiniai arba lazdyno riešutai savo kainą pateisina? Pirkti gliaudytus riešutus ar pirkti negliaudytus riešutus ir gliaudyti juos pačiam?“. Man tokie klausimai kilo. Ta proga nutariau padaryti nedidelį eksperimentą: nusipirkau po maždaug kilogramą negliaudytų graikinių ir lazdyno riešutų, juos kruopščiai išgliaudžiau ir viską pasvėriau. Galiausiai pasidariau išvadas.

Graikiniai riešutai

Riešutus pirkau parduotuvėje „Karališki riešutai“ S. Žukausko g. 31, Vilniuje. Prašiau vieno kilogramo, padavė maišiuką su 1075 g riešutų. Tai man kainavo 3 €. Namuose riešutus kruopščiai išgliaudžiau riešutų gliaudykle „grybuku“.

Štai tokia mano riešutų gliaudymo statistika:

  • Išgliaudytų riešutų masė (riešutų branduolių masė): 403 g (37 %)
  • Riešutų kevalų masė: 667 g (62 %)

Nesunku paskaičiuoti: jei negliaudytų graikinių riešutų kilogramas kainuoja 3 €, graikinių riešutų branduolių kilogramo kaina juose yra apie 8 € (3 € / 37 * 100). Pvz., parduotuvėje „Karališki riešutai“ gliaudytų graikinių riešutų kilogramas kainuoja 10 €, t. y. tik 25 % brangiau nei perkant negliaudytus riešutus ir gliaudant juos pačiam.

Darau išvadą, kad gliaudyti graikiniai riešutai nėra tiek jau daug brangesni nei negliaudyti. Širdies skaudėti perkant gliaudytus graikinius riešutus neturėtų.

Graikiniai riešutai, negliaudyti 1075 g negliaudytų graikinių riešutų

Graikiniai riešutai, gliaudyti 1075 g negliaudytų graikinių riešutų = 667 g kevalų + 403 g branduolių

Lazdyno riešutai

Riešutus pirkau iš Valentino Gumbaragio (1 kg lazdyno riešutų kainavo 3 €). Juos išgliaudžiau riešutų gliaudykle „grybuku“.

Riešutų gliaudymo statistika:

  • Išgliaudytų riešutų masė (riešutų branduolių masė): 400 g (40 %)
  • Riešutų kevalų masė: 593 g (59 %)

Jei negliaudytų lazdyno riešutų kilogramas kainuoja 3 €, lazdyno riešutų branduolių kilogramo kaina juose yra apie 7,50 € (3 € / 40 * 100). Kur už tokią ar bent jau panašią kainą gausit gliaudytų lazdyno riešutų? Niekur! Net gan pigių riešutų parduotuvėje „Karališki riešutai“ gliaudytų lazdyno riešutų kilogramas šiuo metu kainuoja 14 €. Baisu!

Lazdyno riešutai, negliaudyti 1000 g negliaudytų lazdyno riešutų

Lazdyno riešutai, gliaudyti 1000 g negliaudytų lazdyno riešutų = 593 g kevalų + 400 g branduolių

5 komentarai

  1. Mielieji, gliaudyti graikiškų riešutų branduoliai normaliai privalo būti pigesni gerokai,negu negliaudyti. Kadangi pagrindinė vertybė yra pertvarėlės.
    Pagarbiai,RT

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *