Serialas „Sexual Secrets“ (2002)

Serialas „Sexual Secrets“ (2002)

Tai dokumentinis serialas apie seksą. Nuo A iki Z. Serialą sudaro beveik keturiasdešimt epizodų (informacija apie tikslų epizodų skaičių sunkiai prieinama). Čia labai trumpai pristatysiu pagrindines serialo epizoduose pateikiamas temas.

P. S. Turinys nuolat atnaujinamas!

Įvertis: (8/10)
Tema: Seksas

Metai: 2002
Šalis: Kanada
Trukmė: Kiekvienos serijos trukmė maždaug 45 min
Žanras: Dokumentinis serialas
IMDB nuoroda: Serialas „Sexual Secrets“

Epizodas „Better Sex“

Gali padėti sekso žaislai, edukacinių vaizdo filmų (pvz. „The Great Sex Series“) peržiūra. Svarbu negalvoti apie praeitį ir ateitį, o mėgautis duotuoju momentu. Dar reikia komunikuoti ir užtikrinti, kad moteris būtų atsipalaidavusi. Teigiamų rezultatų gali atnešti ir lėtas kvėpavimas.
Epizode taip pat pasakojama apie tantrinį seksą, „The Body Electric School“ veiklą (kur didelis dėmesys skiriamas nurengimams ir prisilietimams), Jack Morin knygą „The Erotic Mind“.
Galiausiai pateikiama mintis, kad nereikia koncentruotis tik į orgazmą, mėgautis galima ir subtilesniais, mažesniais dalykais.

Epizodas „Cheeky Secrets“

Homoseksualūs asmenys moko heteroseksualius asmenis paslapčių, išsamiai papasakojama apie analinį seksą.

  1. Pristatoma knyga „Sex Tips For Straight Women from a Gay Man“. Drąsina moteris prieiti pirmoms, kartais seksualiniame gyvenime vadovauti pačioms. Primena, kad ir vyrų speneliai yra jautrūs. Pasakoja apie vyrų patenkinimo metodą „Teabagging“, parodo kaip moterims žaisti su vyro varpa.
  2. Pristatoma knyga „Lesbian Sex Secrets for Men“. Norima pasakyti, kad ir be varpos įmanoma turėti kokybišką seksą. Primenama, kad daug ką galima padaryti vien rankomis. Aišku, minimas klitoris.
  3. Tristan Taormino šiek tiek papasakoja apie G tašką ir kaip jį rasti.
  4. Daug ir išsamiai kalbama apie analinį seksą. Atseit jaudina vien mintis, kad tai yra draudžiama, tabu. Teigiama, kad tai nėra taip purvina, kaip gali atrodyti, bet labai svarbu į išangę kišamo objekto po to nebekišti į makštį (dėl skirtingų bakterijų). Naudojant mokomąsias priemones parodoma kaip visa tai atlikti saugiai, sukeliant malonumą.

Epizodas „Doing It Right“

Pasakojama apie mokslinius lytinio akto tyrimus, kopuliacinį ciklą, lytinį švietimą, dvasinį intymumą.

  1. Pristatomi daktaro Weijmar Schultz tyrimai, kurių metu kelios poros užsiiminėjo seksu magnetinio rezonanso tomografe. Pastebėta, kad varpa lytiškai santykiaujant yra ne tiesi, o bumerango formos!
  2. Pristatomi daktaro Lasse Hessel vadovaujami besimylinčių porų ultragarsiniai tyrimai, kuriais siekta pamatyti kokius makšties taškus besimylint įvairiomis pozomis stimuliuoja varpa. Padaryta išvada, kad bene pati optimaliausia poza moteriai — šaukštelio poza.
  3. Labai trumpai užsimenama apie didžiuosius seksualumo tyrėjus Alfred Kinsey, Masters ir Johnson tandemą. Gan išsamiai papasakojama apie kopuliacinį ciklą (lytinių reakcijų visumą prieš, per ir tuoj po lytinio akto).
  4. Trumpai papasakojama, kad esti „Sinclair Institute“ sukurti mokomieji vaizdo filmai, padėsiantys pagerinti lytinio gyvenimo kokybę.
  5. Epizode nemažai dėmesio skiriama lytinio švietimo klausimui aptarti. Teigiama, kad vaikus šviesti lytine tematika galima jiems būnant net ir 8-erių metų amžiaus. Teigiama, kad vaikams kūno dalis reikia įvardinti teisingai ir nesakyti vaikams „ten apačioje“ ar kažkaip panašiai. Jei nebus ankstyvo lytinio švietimo, greit viršų paims hormonai ir smalsumas, pasekmės gali būti liūdnos.
  6. Baigiama tuo, kad tikrasis intymumas yra dvasinis su lytinių santykių prieskoniu, o ne tik mechaniniai judesiai ir pozos.

Epizodas „Prescription Sex“

Pradedama tuo, kad seksas stiprina imuninę sistemą ir šalina skausmą (tad galvos skausmas — pats blogiausias pasiteisinimas neužsiiminėti seksu), o toliau pasakojama apie fiziškai ir protiškai neįgalių žmonių seksualinį gyvenimą… Įdomiausia sužinoti, kad Olandijoje egzistuoja legalūs viešnamiai, kuriuose tenkinami negalią turinčių žmonių seksualiniai poreikiai (kuriuos net valstybė finansuoja!). Galiausiai papasakojama apie „sexual healers“ ir „sexual surrogates“ — specialistus, teikiančius intymias paslaugas, padedančias klientams išspręsti jų seksualinio gyvenimo problemas.

Epizodas „Put It On, Turn It On“

Šiame epizode pagr. dėmesys skiriamas dviejoms temoms: sekso žaislams ir prezervatyvams. Įdomiausia turbūt pamatyti kaip gaminami sekso žaislai ir kaip tikrinama prezervatyvų kokybė jų gaminimo metu. Dar įdomu sužinoti apie Toronte vykstančią „Everything To Do With Sex Show“ parodą, pamatyti „TriGasm“ sekso žaislą, susipažinti su moterims skirtais prezervatyvais.

Epizodas „Sex 101“

Pasakojama apie brendimą (beje, vis ankstėjantį), kalbama apie anatominius ir psichologinius bręstančio žmogaus pokyčius. Ypač įstrigo vienas teiginys, sakantis, kad lytinį gyvenimą anksti pradeda ne gerai save pažįstančios, o kaip tik savimi nepasitikinčios merginos. Epizodą labiausiai verta pamatyti paaugliams.

Epizodas „Sex, Lies & Abstinence“

Pasakojama apie su seksu susijusius mitus ir celibatą. Teigiama, kad tarp pėdų ir varpos dydžio akivaizdžios koreliacijos nėra, didžiajai daliai moterų varpos dydis nėra labai svarbus, moterų plaukų spalva su jų seksualumu nieko bendro neturi, o nenaudojama lytinė sistema laikui bėgant atrofuojasi. Deja, konkretus atsakymas, ar yra koreliacija tarp vyro rasės ir jo varpos dydžio, nepateikiamas: vieni tyrėjai sako, kad yra, o kiti tam prieštarauja…

Epizodas „Sex Drive“

Pasakojama apie libido (tai, kas mus verčia norėti sekso). Teigiama, kad libido įtakojamas hormonų veiklos ir kultūrinių aspektų.
Nemažas dėmesys skiriamas testosteronui (pvz. jei moteriai įšvirkšime testosterono, jos libido padidės). Vyrai turi apie 12—16 kartų daugiau testosterono nei moterys. Tuo tarpu, moterys turi apie 5 kartus daugiau estrogeno nei vyrai. Teigiama, kad būtent šių dviejų hormonų sąveika ir lemia organizmo norą užsiimti seksu ir gebėjimą jam pasiruošti. Dar teigiama, kad libido priklauso ir nuo metų laiko ar oro.
Epizode taip pat liečiama įdomi paslėptos ovuliacijos tema (atseit vyrams nesimato kada moteris yra vaisinga, pasiruošusi ovuliacijai). Tai yra įdomu, nes gyvūnijos pasaulyje patelės apie tai praneša, o su žmonėmis kitaip. Iškeliamos dvi teorijos. Pirma teigia, kad tai vyksta tam, kad tarp vyro ir moters įvyktų ilgalaikė sąjunga (vyras saugo savo moterį ir su ja užsiiminėja seksu nuolat, nes nežino kada jai ovuliacija). Kita teorija teigia, kad viskas ne taip gražu: paslėpta ovuliacija leidžia moteriai „prisirišti“ partnerį, kuris ja rūpintųsi, bet kartu suteikia galimybę užsiiminėti seksu su pranašesniais vyrais už rūpestingąjį…
Atlikus vieną eksperimentą, kai vyras ar moteris prieina prie priešingos lyties atstovo ir pasiūlo jam užsiimti seksu, daroma išvada, kad vyrai kur kas labiau linkę vienkartiniam neįpareigojančiam seksui nei moterys: net 75 % vyrų pasakė „taip“, o nei viena moteris su tuo nesutiko.
Taip pat padaroma ir taip visiems žinoma išvada, kad vyrams sekso norisi labiau, bet moterų libido lovoje intensyvesnis.
Įdomu, kad paneigiamas mitas, jog vyrai pajėgiausi paauglystėje, o moterys karščiausios trečiajame jų amžiaus dešimtmetyje. Teigiama, kad šios klaidingos nuomonės kaltininkas — Alfred Kinsey, kuris žmonių libido įvertino atsižvelgdamas tik į patiriamų orgazmų skaičių. Iš tiesų tai yra labai individualu ir sunkiai pamatuojama.
Epizode dar paliečiamas įdomus hormonų pasikeitimo nėštumo metu klausimas. Nors moterims hormonai nėštumo metu keičiasi maždaug vienodai, jų libido gerokai skiriasi: vienoms moterims nėštumo metu sekso norisi labiau, o kitoms sekso visai nebesinori.
Pabaigoje minima menopauzė ir teigiama, kad 70 % moterų menopauzės metu geismas nei kiek nesumažėja. Taip pat egzistuoja ir vyrų menopauzė — andropauzė.
Galiausiai padaroma išvada, kad nereikia taisyti to, kas nėra sulūžę. Jei vyrui ir moteriai užtenka vieno karto per mėnesį, tai yra puiku ir nereikia bandyti savęs „pritempti“ prie kažkokio statistinio vidurkio!

Epizodas „The Mating Game“

Pasakojama apie tai, kaip žmonės susiporuoja. Epizode didelis dėmesys skiriamas kūno kalbos analizei ir žmogaus jutimams. Šiek tiek papasakojama apie greituosius pasimatymus.
Kažko ypatingai įdomaus epizode nepapasakojama, bet šį tą įdomaus galima sužinoti, pvz.:

  • Jeigu pastebite, kad jūsų pašnekovas pasąmoningai atkartoja jūsų judesius, jums pasisekė, jūsų pašnekovas jumis susidomėjęs.
  • Viename tyrime išsiaiškinta, kad moterys mažiausiai susidomėjusios tais partneriais, kurių kūno kvapas panašus į jų pačių.
  • Labiausiai vyrus jaudinantis moterų juosmens ir klubų apimties santykis yra apie 0,7.
  • Didesnė tikimybė moterį paruošti seksualiniam atsakui yra klausant energingesnės (gal net sunkesnės) muzikos nei romantiškos…

Epizodas „Ultimate Makeover“

Šiame epizode 42 m. vilkiko vairuotojui Gary Siu, turinčiam 27 m. draugę Alison, seksologė Ava Cadell suorganizuoja išvaizdos ir mąstymo pokyčių maratoną: vyras išmokinamas intymumo bei nusirenginėjimo meno, nuvedamas į sekso prekių parduotuvę, originaliai apkerpamas bei aprengiamas, supažindinamas su dvasinio augimo praktikomis… Šiek tiek dėmesio skiriama ir jo merginai: ji apsilanko pilvo šokio pamokoje, jai surengiama erotinė fotosesija. Galiausiai įvyksta Gary ir Alison vestuvės… Išmokstame tik tai, kad norint pagyvinti santykius, tobulėjimo sričių tikrai yra.

Epizodas „Under the Hood“

Pasakojama apie lytinio gyvenimo sutrikimus:

  1. Moteris Jeannie Allen turi „Persistent Genital Arousal Disorder“ sutrikimą, pasireiškiantį spontanišku, ilgai trunkančiu, nekontroliuojamu lytinių organų susijaudinimu visai to nenorint. Tiesiog papasakojama, kad toks sutrikimas egzistuoja ir nieko jame malonaus nėra.
  2. Vyrukas Donald Blair turi erekcijos sutrikimų ir kreipiasi pagalbos į holistinės medicinos ekspertę Martą Helliesen. Kuo jam visa tai baigiasi nepapasakojama, bet padrąsinama savyje neužsisklęsti, ieškoti problemos sprendimo būdų.
  3. Pasakojama apie aseksualus (žmones, neturinčius noro užsiimti seksu). Kalbinami ne tik aseksualūs jaunuoliai, bet ir aseksualumo tyrėjas Anthony Bogaert. Taip pat pristatomas seksualinės anoreksijos klausimas, kurį pakomentuoja seksualumo sutrikimų tyrėjas Patrick Carnes.
  4. Moteris Sonya Stein po pirmo gimdymo prarado potraukį seksui. Ji tikisi problemą išspręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *