Aštrių veganiškų sveikuoliškų traškučių apžvalga

Lyg ir norėtumėt čipsų, bet baido visur peršama informacija apie jų nesveikumą? Turiu gerą žinią: esti ir sveikuoliškų (arba bent jau ne tokių žalingų kaip „Estrella“, „Lay’s“ ar „Taffel“) traškučių. Čia kaupsiu informaciją apie Lietuvos parduotuvėse prekiaujamus aštrius sveikuoliškus (arba tokiais besiskelbiančius) traškučius ir duoniukus. Švieskitės, ragaukit, keiskit nesveikus mitybos įpročius — kūnas padėkos!

Turinys:

  • Crispy Natural: Carrot Crisps (Morkų traškučiai su aštriu prieskonių mišiniu)
  • Eat Real: Hummus Chips (Avinžirnių užtepėlės traškučiai čili pipirų ir citrinos skonio)
  • Eat Real: Lentil Chips (Lęšių traškučiai su čili pipirais ir citrina)
  • Eat Real: Quinoa Chips (Bolivinės balandos traškučiai su čili pipirais ir laimu)
  • Lima: Lentil Chips (Lęšių traškučiai su čili pipirais)
  • „Raw Inn“ daržovių traškučiai
  • The Beginnings: Kale Chips (Lapinių kopūstų traškučiai)
  • „Veganas“ linų sėmenų duonelės su daržovėmis ir čili

Crispy Natural: Carrot Crisps (Morkų traškučiai su aštriu prieskonių mišiniu)

Įvertis:
Įspūdžiai: Morkyčių skonio nesijaučia, viską užgožia aštrių prieskonių mišinys. Gal kiek per kietos morkytės, norėtųsi lengviau traškančių.

Kaina: 1,30 euro („Rudugys“, 2016 m. vasaris)
Traškučių masė: 15 g
Gamintojo šalis: Lenkija
Energetinė vertė: 50 kcal
Sudėtis: Morkos (90%), džiovintų pomidorų koncentratas, džiovintas svogūnas, karis (2.2%), druska, paprika (0.8%), kajeno pipirai (0.1%), muskato riešutas (0.03%), džiovinto česnako koncentratas

Eat Real: Hummus Chips (Avinžirnių užtepėlės traškučiai čili pipirų ir citrinos skonio)

Įvertis:
Įspūdžiai: (Žiūrėkite kitas traškučių „Eat Real“ apžvalgas. Visų „Eat Real“ traškučių skonis maždaug panašus)

Kaina: 2,64 euro („Maxima“, 2016 m. birželis)
Traškučių masė: 135 g
Gamintojo šalis: Jungtinė Karalystė
Energetinė vertė: 607 kcal
Sudėtis: Avinžirnių miltai (45%), ryžiai, bulvių krakmolas, augalinis aliejus (rapsų), druska, čili pipirų ir citrinų kvapiosios medžiagos (2.5%) (druska, ryžių miltai, prieskoniai (čili), mielių ekstrakto milteliai, česnakų milteliai, svogūnų milteliai, citrinų rūgštis, natūralios kvapiosios medžiagos, citrinų sulčių milteliai (1%) (kukurūzų maltodekstrinas, citrinų sultys), natūralus dažiklis: paprika)

Eat Real: Lentil Chips (Lęšių traškučiai su čili pipirais ir citrina)

Įvertis:
Įspūdžiai: Galvoje sukasi dvejopos mintys. Iš vienos pusės, tai yra puikūs traškučiai pereinant iš nesveiko mitybos kelio į sveikesnį, mat juose nėra dirbtinių maisto priedų, o savo skoniu jie nei kiek nenusileidžia įprastiems tokio tipo traškučiams. Kita vertus, traškučiai yra gerokai perdirbti, geriau rinktis sveikesnę alternatyvą (pvz. linų sėmenų traškučius).

Kaina: 2,88 euro („Assorti.lt“, 2016 m. vasaris)
Traškučių masė: 113 g
Gamintojo šalis: Jungtinė Karalystė
Energetinė vertė: 527 kcal
Sudėtis: Lęšių miltai (48%), bulvių krakmolas, rapsų aliejus, druska, čili pipirų ir citrinos prieskoniai (2.5%) (druska, ryžių miltai, prieskoniai (čili), mielių ekstrakto milteliai, česnakų milteliai, svogūnų milteliai, citrinų rūgštis, natūralios kvapiosios medžiagos, citrinų sulčių milteliai (1%) (kukurūzų maltodekstrinas, citrinų sultys), natūralus dažiklis: paprika)

Eat Real: Quinoa Chips (Bolivinės balandos traškučiai su čili pipirais ir laimu)

Įvertis:
Įspūdžiai: Ta pati istorija, kaip ir su lęšių traškučiais: daug prieskonių ir mažai tikrumo. Nieko sveikuoliško šiuose traškučiuose nėra, bet už „Estrella“, „Lay’s“, „Taffel“ traškučius geriau.

Kaina: 2,88 euro („Assorti.lt“, 2016 m. vasaris)
Traškučių masė: 80 g
Gamintojo šalis: Jungtinė Karalystė
Energetinė vertė: 440 kcal
Sudėtis: Bolivinės balandos miltai (29%), kukurūzų miltai, ryžių miltai, kukurūzų krakmolas, lęšių miltai, žirnių miltai, rapsų aliejus, cukrus, druska, čili pipiro ir laimo prieskoniai (2.5%) (cukrus, ryžių miltai, druska, džiovinta paprika, prieskoniai (kajenas, kuminas), česnakų milteliai, citrinos rūgštis, natūralios kvapiosios medžiagos, žolelės (petražolė), svogūnų milteliai, natūralus dažiklis: paprika)

Lima: Lentil Chips (Lęšių traškučiai su čili pipirais)

Įvertis:
Įspūdžiai: Nevaikiškai aštrūs, patiks aštrumo mėgėjams.

Kaina: 2,49 euro („Biosala“, 2016 m. birželis)
Traškučių masė: 90 g
Gamintojo šalis: Belgija
Energetinė vertė: 357 kcal
Sudėtis: Lęšių miltai (41%), bulvių krakmolas, bulvių miltai, čili prieskoniai (5%) (jūros druska, paprika, česnakai, svogūnai, kukurūzų miltai, kalendra, vaistinė ožragė, gelsvė, čili), saulėgrąžų aliejus, ciberžolė

„Raw Inn“ daržovių traškučiai

Įvertis:
Įspūdžiai: Traškučius nusipirkau beveik atsitiktinai, besibaigiant 2016 m. Kaziuko mugei Vilniuje. Daug iš traškučių nesitikėjau (nesužavėjo iš vidaus apsiriebalavęs pakelis ir besibaigiančiais dažais atspausdinta etiketė), bet pirmieji traškučių kąsniai nuomonę kardinaliai pakeitė, o gal net ir visą suvokimą apie daržovių traškučius apvertė. Aštrūs, maistingi, tikri, ne riebūs, labiau guminiai nei traškūs, puikūs. Deja, kaip greit apsidžiaugiau, taip greit nuliūdau: pasirodo, kad „Raw Inn“ įsikūrę Marijampolėje ir tik Kaziuko mugės metu svečiavosi Vilniuje… Norėtųsi daugiau jų produkcijos paragauti: jie dar sėmenų duoniukų, rankų darbo šokoladinių saldainių turėjo.

Kaina: 1,50 euro (Kaziuko mugė Vilniuje, 2016 m. kovas)
Traškučių masė: 45 g
Gamintojo šalis: Lietuva
Sudėtis: burokėliai, saldžiosios bulvės, cukinijos, sausos neaktyvios mielės, sojos padažas, druska, malti juodieji pipirai, alyvuogių aliejus, vanduo

The Beginnings: Kale Chips (Lapinių kopūstų traškučiai)

Įvertis:
Įspūdžiai: Kas gi galėtų pagalvoti, kad iš kopūstų/salotų įmanoma padaryti traškučius? Pasirodo, kad įmanoma! Ir visai neprastus! Šie traškučiai gan minkšti, vos vos aštrūs, beveik neutralaus skonio. Vienintelis trūkumas — juose nemažai riebalų. Stebina tai, kad traškučius gamina ne kokie vokiečiai, anglai, ar čekai, o mūsų kaimynai latviai! Bent kartą paragauti verta!

Kaina: 3,67 euro („Livinn — Sveiki produktai“, 2016 m. birželis)
Traškučių masė: 40 g
Gamintojo šalis: Latvija
Energetinė vertė: 268 kcal (100 g)
Sudėtis: Lapiniai kopūstai (61%), alyvuogių aliejus, anakardžiai, razinos, aitrioji paprika (2%)

„Veganas“ linų sėmenų duonelės su daržovėmis ir čili

Įvertis:
Įspūdžiai: Kieti, aštrūs, šiek tiek kartoki traškučiai. Prie giros bokalo tikrai tiks!

Kaina: 2,29 euro („Rimi“, 2016 m. sausis)
Traškučių masė: 80 g
Gamintojo šalis: Lietuva
Energetinė vertė: 405 kcal
Sudėtis: Daiginti linų sėmenys 54%, morkos 25%, svogūnai, obuoliai, paprika, obuolių sultys, jūros druska, čili pipirai 0.33%, čili pipirai prieskoniai, bazilikas, raudonėlis, mairūnas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *