Serialas „Embarrassing Bodies“ (2008), S01

„Embarrassing Bodies“ — eiliniam žmogui skirtas medicininis dokumentinis serialas apie įvairius gėdingus (kaip galvoja patys pacientai) medicininius sutrikimus. Serialo tikslas — praplėsti žiūrovo suvokimą apie egzistuojančius medicininius sutrikimus, išmokyti žiūrovą stebėti savo organizmo pokyčius. Serialas iš kitų medicininių serialų išsiskiria tuo, kad jam neegzistuoja jokie tabu (rodomi tiek nuogi kūnai, tiek atviros operacijų scenos), o pagrindiniai serialo herojai — ne kruopščiai atrinkti ligoniai, o kone gatvėje sutikti praeiviai. Su serialu susipažinti būtina tiek savo kūnu nusivylusiems, tiek savo gyvenimą su medicina susieti ketinantiems.

Čia trumpai pristatysiu tik pirmąjį iš keturių epizodų sudarytą serialo sezoną.

Įvertis: (8/10)
Tema: Įvairūs medicininiai sutrikimai, apie kuriuos kalbėti nelabai smagu

Metai: 2008
Šalis: Didžioji Britanija
Trukmė: 4 serijos po maždaug 50 min
Žanras: Dokumentinis serialas
IMDB nuoroda: Serialas „Embarrassing Bodies“ (2008), S01

Pirmas epizodas

Pirmo epizodo tema — odos ligos. Veiksmas vyksta Lidse. Susiduriama su akne, randais po aknės, apgamais, ichtioze, lėtine paprastąja kerplige, žvyneline, karpomis, odos vėžiu.

Antras epizodas

Antro epizodo tema — krūtys. Veiksmas vyksta Londone. Susiduriama su didelėmis krūtimis (kurias norima sumažinti), asimetriškomis krūtimis, po gimdymo suglebusiomis krūtimis, dėl krūties vėžio pašalinta krūtimi. Parodomos normalios ir nenormalios krūtys (pasirodo, kad šiek tiek plaukuotos krūtys ar treti speneliai medicininiu požiūriu yra normalu). Taip pat mokoma kaip apžiūrėti savo krūtis.

Trečias epizodas

Trečio epizodo tema — moteriškos bėdos. Veiksmas vyksta Noridže. Susiduriama su neva didelėmis lytinėmis lūpomis, bakterinėmis makšties infekcijomis, šlapimo nelaikymu, išsausėjusia makštimi, endometrioze, padidėjusiu veido plaukuotumu. Taip pat mokoma kaip apžiūrėti savo makštį.

Ketvirtas epizodas

Ketvirto epizodo tema — vyriškos bėdos. Veiksmas vyksta Glosteryje. Susiduriama su prostatos vėžiu, guzeliais sėklidžių srityje, androgeniniu plikimu, gerybiniu krūtų padidėjimu vyrams (ginekomastija). Mokoma kaip apžiūrėti savo sėklides. Deja, erekcijos sutrikimo ir priešlaikinės ejakuliacijos klausimai šiame epizode neliečiami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.