Vulva 3.0 (2014)

Įvertis: (6/10)
Tema: Moters išoriniai lytiniai organai

Metai: 2014
Šalis: Vokietija
Trukmė: 53 min
Žanras: Dokumentinis filmas
IMDB nuoroda: Vulva 3.0

Šiame vokiečių dok. filme pasakojama apie moters išorinių lytinių organų (vulvos) anatomiją, visuomenės stereotipus vulvos klausimu, vulvos vaizdavimo cenzūrą, vulvos apipjaustymą, plintančią madą koreguoti vulvos išvaizdą.

Įdomiausia ką sužinojau yra tai, kad pirmas 8 savaites vaikas moters pilve yra tarsi belytis — tiek berniukas, tiek mergaitė turi tuos pačius lytinius organus. Tik po to ta pati besivystanti lytinės sistemos dalis berniukui virsta varpos galvute, o mergaitei — klitoriu! Klitoris yra tarsi mergaitiška varpa arba berniuko varpa yra tarsi didelis klitoris! Dar sužinojau, kad klitoris nėra kažkoks nedidelis taškiukas vulvos viršuje, didžioji klitorio dalis yra moters viduje!!

Tiesą sakant, nesupratau ką filmo pavadinime reiškia „3.0“. Iš pradžių galvojau, kad tai trečia dokumentinio serialo serija (ar trečia trilogijos dalis), bet giliau pakapsčius paaiškėjo, kad nei pirmos, nei antros, dalies nėra.

Beieškant informacijos apie šį filmą nustebino (ir gan nudžiugino) faktas, kad filmas 2015 m. vasario mėnesį buvo rodomas ir Lietuvoje. Į Lietuvą ta proga atvažiavo net pati filmo režisierė! Daugiau apie tai galima pasiskaityti lrytas.lt straipsnyje.

Filmas lyg ir neblogas, bet trikdo vienas trūkumas — staigi ir netikėta filmo pabaiga be apibendrinimo ar išvadų. Filmas baigiasi 24 m. pacientės vulvos operacija, kurios metu pacientei sumažinamos lytinės lūpos ir koreguojama klitorio forma. Visa tai atliekama tik dėl kosmetinių priežasčių. Pasigedau pacientės motyvų, pacientės komentaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.